SAĞLIK

Sağlık/style

EĞİTİM

Eğitim/style

Sigarayı Bırakmak İçin İpuçları, Sigarayı Nasıl Bırakabilirim?

Sigarayı Bırakmak İçin İpuçları, Sigarayı Nasıl Bırakabilirim?
Sigarayı Bırakmak İçin İpuçları, Sigarayı Nasıl Bırakabilirim?

Nasıl zayıflayabilirim? Garantili zayıflama yöntemleri nelerdir?

Nasıl zayıflayabilirim? Garantili zayıflama yöntemleri nelerdir?
Nasıl zayıflayabilirim? Garantili zayıflama yöntemleri nelerdir?

YAŞAM

Yaşam/style
adv/http://www.mogpress.blogspot.com|https://3.bp.blogspot.com/-ACYZpeoK740/WPXGlNIiPJI/AAAAAAAACII/gQGH0T1a_eAGO-yfKjzN3u877SCXiOfmQCLcB/s1600/banner.jpg"

BİLİM & TEKNOLOJİ

Bilim & Teknoloji/style

KADIN

Kadın/carousel

DEKORASYON

Dekorasyon/block

Ev İşi Yaparak Kilo Verin

doğal zayıflama yöntemleriEgzersiz yapmanın, kilo vermek ve genel sağlığınızı iyileştirmek gibi etkili faydaları olduğunu herkes bilir. Yine de, çoğu insan yoğun programlarından dolayı egzersiz yapmıyor. Ancak zaman olmaması asla obezite, kalp rahatsızlıkları, şeker hastalığı ve diğer pek çok sağlık sorununa yol açabilecek bir yaşam biçimini kabul etmek için bir bahane olmamalıdır.

Spor salonuna gitmek için zamanınız yoksa bile vücudunuzu hareket ettirmenin başka yolları da vardır. Ev işleri yapmaya hemen başlayabilirsiniz! Ütü, toz tutma, vakumlama, bahçe işleri, paspaslama, süpürme, pişirme, bulaşık yıkama gibi günlük aktiviteleri yaparak kalorileri yakabilirsiniz.

Ev işlerini yaparken yakacağınız kalori miktarı, etkinlik türü, gerçekleştirildiği hız ve yoğunluk ve süre gibi çeşitli faktörlere bağlı. Yaşınız, metabolizmanız, fiziksel uygunluğunuzun seviyesi ve vücut ağırlığı da kaç kalori yaktıracağınızı etkiler. Bu faktörlerden bağımsız olarak, ev işi kalorileri yakmak için mükemmel bir yoldur. Ne kadar çok çaba harcarsanız, elde edeceğiniz fayda o kadar artar. İşte kilo kaybına yardımcı olan en iyi 9 ev işi...

1. Evi Düzenli Tutmak Ve Temizlemek

Bir ev temizleme ve bakım evde kendi başına bir egzersizdir. Yatakları toplamak , tüm köşe ve cırcırları temizlemek hatta dolap içlerine kadar uzanarak, eğilme ve kalkma toplama faaliyetleri kesinlikle vücudunuzu şekle sokulabilir.

Sadece günde 10 dakika evin tozunu almak üst ve alt kol kaslarınızı yeterince çalıştırmanıza yardımcı olacaktır. Hafta sonları pencereleri ve kapıları temizlemek için biraz zaman ayırabilirsiniz. Bunu yaparken sol elinizi ve sağ elinizi eşit derecede kullanın. Ayrıca, abs, glute ve bel kemiğini çalıştırmak için elinizden geldiğince uzağa erişin.

2. Zeminin Süpürülmesi

Eviniz ne kadar düzenli olursa olsun, zemin temiz değilse işiniz tamamlanmamış demektir. Şimdi zemini süpürme ve paspas etme zamanı. Hem süpürme hem de paspas kollarınızı güçlendirebilir ve bacaklarınızıda çalıştırabilir ve bazı kalorilerin yakılmasına yardımcı olabilir. Beliniz de bundan yararlanacaktır.

Bükülme ve esneme, örneğin, zemini süpürürken ve paspasladığınızda, aktivite büyük bir aerobik egzersize dönüşür. Bir paspayı yere sürmek ve bir kovada süzmek sadece bir saat kalori yakmaya yardımcı olabilir.Yani, bir daha spor salonuna gitmeyi düşünmüyorsanız, süpürgenizi elinize alıp temizlemeye başlayın.

3. Çamaşır Yıkamak

Birçoğu için korkunç bir iş olsa da, çamaşır yıkamak biraz kalori yakabilir. Kıyafetleri yıkamak, katlamak, kaldırmak ve ütülemek için iyi miktarda enerji gerekir.

Tüm giysilerinizi çamaşır makinesine koymak yerine, her hafta elle çamaşır yıkayın. Bir küvete su, çamaşır deterjanı ve kirli kıyafetler koyun. Kıyafetleri kendine ve birbirlerine 10-20 dakika boyunca sürtün. Daha sonra, giysileri suyla durulayın, fazla sıvısını sıkın ve kurutun. Bu, ellerinize ve kollarınıza güzel bir egzersiz olacaktır.

Sonunda, kıyafetler kuruduğunda onları ütüleyin. Düz bir şekilde ütü masasında ayakta durun ve elbiselerini ütülemek için sıkıca bastırın. Bu, üst bedeninizin kas hareketine yardımcı olacaktır.

4. Bahçecilik

Bahçeciliğin faydaları meyve ve sebze yetiştirmenin ötesine geçmektedir. Ekstra kilo vermenize ve sağlıklı kilo vermenize yardımcı olabilecek bir fitness merkezi gibi çalışır.

Uzmanların dediğine göre, hafif bahçe işleri için sadece bir saat 330 kalori yakabilirsiniz. Bu, aynı süre boyunca diğer başka faaliyetlerin çoğundan daha fazladır! Bahçenizde toprağı kazarken, toğrağı karıştırırken ve bitkileri sularken, üst ve alt bedeninizi kullanıyorsunuz demektir. Sık sık ayakta durma ve çömelme kareketleri sağlığınız için de iyidir.

Bu işler aynı zamanda uylukların, kolların ve omuzların çalışmasına yardımcı olur. Buna ek olarak, bahçe işleri kalp atış hızınızı artırabilir ve kardiyovasküler sisteminizi güçlendirebilir.

5. Araba Yıkama

Otomobil severler için, sadece arabanızı yıkamak kilo vermenize yardımcı olabilir. Standart bir elle araç yıkama her 30 dakikada yaklaşık 150 kalori yakar. Aracın suyla durulanması, yüzeyi kirin gevşetilmesi için sürtünmesi, her bölümün bir süngerle ovulması ve sabun ve kirin durulanması gibi faaliyetler, önemli miktarda zaman ve enerji gerektirir.

Aracınızı yıkamak, bunu yapmak için gerçekleştirdiğiniz süpürme hareketleri nedeniyle kollarınızı, bacaklarınızı, belinizi ve karın kaslarınızı çalıştırır. Aracınızı her hafta elle yıkamaya çalışın. Sadece bir sünger, hafif sıvı deterjan, su ve bir kova gerekir.

6. Yakacak Odun Kesme

Kış aylarında, şömine için bir sürü oduna ihtiyacınız var. Hazır odun satın almak yerine, kendiniz kesin ve biraz kilo vermeye yararı olsun. 30 dakika kesmede yaklaşık 300 kalori yakarsınız.

Aynı zamanda sırt, omuz ve bel kaslarınız çalışır. Buna ek olarak, kesme ve parçalama kardiyovasküler dayanıklılık gücünüzü artırabilir. Odun keserken güvenliği ön planda tutun. Kaliteli bir baltanın yanı sıra koruyucu gözlük, eldiven ve ağır bot gibi koruyucu giysiler giymeniz gerekir.

7. Kürekle Küremek

Kar küremek yararlı bir iş, kış aylarında en iyi egzersizlerden biri haline getiriyor. Kürekle kürer iken, saatte 300 ila 500 kalori arasında yakabilirsiniz. Kürekle çalışırken, kar kaldırmaya yardımcı olması için bacaklarınızı kullanın ve belinizi korumaya yardımcı olmak için karın kaslarınızı sıkı tutun. Ayrıca, şapka ve eldiven de dahil olmak üzere uygun giysiler giydiğinizden emin olun.

8. Bir Oda Boya

Evinizi düzeltirken yaratıcı biriiseniz, kalorinizi harcamak için boyamayı kullanabilirsiniz. Tabii ki bir yerde oturup evinizi boyayamayacağınız için boyama çok fazla hareket gerektirir. Sürekli ayakta duruyorsun, ulaşıyorsun, tırmanıyorsun, çömeliyorsun, oturuyorsun, üzerinde eğileceksin ve boya kovaları taşıyorsun.

Bir saatlik bir oda boyama, kollarınızı çalıştırmak, absinizi sıkıştırmak ve çekirdek kaslarınızı güçlendirmek gibi vücudunuz için harika bir egzersiz programıdır. Halı döşeme veya mobilya süsleme faaliyetleri daha başka seçeneklerdir. Evinizin elden geçirmeye ihtiyacı olduğunda, kimseyi kiralamayın. İşi kendin yap.

9. Pişirme

Pişirme sağlıklı bir alışkanlıktır. Mutfakta yapmanız gereken soyma, doğrama, karıştırma, çırpma kalori yakmaya yardımcı olacaktır. Yoğun bir antreman için kendi ekmeğinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, bulaşık makinesinin doldurulması veya bulaşıkların elle yıkanması kollarınıza yardımcı olacaktır.

Bakkal alışveriş zamanı geldiğinde, arabayla gitme. Ayrıca, alışveriş çantalarını 30 dakika boyunca taşımak iyi bir egzersiz programıdır. Her seferinde ağırlığı eşit şekilde dağıttığınızdan emin olun.

8 yorum

 1. Doğru yazmışsınız, evde boş boş oturacağımıza ev işi yaparak hem evi güzelleştirebiliriz hemde kilo verebilir.

  YanıtlayınSil
 2. Sürekli hareket halinde olmak, bünye açısından da oldukça faydalı olur.

  YanıtlayınSil
 3. Ev işleri yaparak kilo verme yolu güzel fikir bence. Bilgilendirme şahane olmuş saoulun

  YanıtlayınSil
 4. Ev işlerini yaparken kilo vermek amaçlı olarak yaptığınız işleri çoğaltmanın yanında yapış şekillerinizi de değiştirebilirsiniz. Ayrıca bahçe işleri size hobi sağlamanın yanında, daha doğal yaşamak ve ekstra efor harcayarak zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Haızr bahçe düzenleme zamanı ilkbahar gelmişken, ev ve bahçe işleri yaparak kilo vermeye başlamanın tam zamanı.

  YanıtlayınSil
 5. Ev işleri gerçekten çok efor isteyen bir durum üstüne birde büyük bir eviniz varsa kilo vermeniz kaçınılmaz.

  YanıtlayınSil
 6. kilolarımdan sayenizde kurtulucam sanırım fazla kilolar can sıkıcı

  YanıtlayınSil
 7. Merhabalar, güzel yazı hem sade hem akıcı olmuş başarılı bir iş çıkartmışsınız teşekkürler.

  Başarılarınızın devamını dilerim.

  YanıtlayınSil
 8. Kilolarımdan en sağlıklı bir biiçimde kurtulmam için resmen yol çizmişsiniz cok teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil

Recent Posts Widget
adv/https://www.mogpres.blogspot.com|https://4.bp.blogspot.com/-PR9-MV9VAgc/WPXGlAkXO_I/AAAAAAAACIM/ZmgWX0-yY4sC_MLlVUWuBLds-p1dHuofACLcB/s1600/banner-2.jpg
Güncel Bahis Siteleri